Дошкільний навчальний заклад №5 «Сонечко» освіти є закладом суспільного виховання
дітей раннього та дошкільного віку, покликаний задовольняти потреби батьків у оздоровленні, догляді, вихованні та навчанні,  забезпеченні повноцінного та всебічного розвитку дитини.

Статут ДНЗ №5

Гімн ДНЗ №5 "Сонечко"

В нашім місті є садочок,
Мальовничий це куточок.
Ми запрошуєм до нас
Будем раді бачить вас.

«Сонечко» - наш садочок,
«Сонечко» – наш куточок,
«Сонечко» - рідний дім.

Добре, весело у нім.

Кожен ранок ми встаєм,

В дитсадочок свій ідем.

Нас тут радісно вітають,

Друзі й іграшки чекають.

Розвиваєм особистість,
Творчі здібності малят,
Залучаєм до співпраці
В дитсадку і мам, і тат.

З історії дошкільного

навчального закладу:

20.02.1969 р. - заснування дитячої установи

За проектом передбачено 4 групових приміщень на 90 дітей .

Кожного ранку багато малюків нашого міста поспішають до свого «Сонечка» - таку теплу  назву має ДНЗ № 5. Недарма він так називається, адже в ньому дітворі сонячно, тепло та затишно. Зігрівають своїх вихованців ласкою, турботою люблячі педагоги. Сіють перші зернята знань у дитячі душі.

Атмосферу радості, доброзичливості створює дружній колектив працівників під керівництвом завідувача Шклярук Лариси Анатоліївни.

В закладі працює:25 працівника, з них – 11 педагогів

Педагогічний колектив завжди перебуває в творчому пошуку, знаходячи найбільш ефективні методи та прийоми роботи з малюками. Особлива увага приділяється всебічному гармонійному розвитку дитини. Вихователі турбуються про те, щоб дошкільники росли фізично здоровими, морально вихованими, підготовленими до майбутнього життя.

З цією метою у закладі були створені комфортні умови для життя і розвитку малюків: світлі, просторі групові кімнати, затишні спальні, зручні роздягальні кімнати. Педагоги створили таке середовище, у якому б дитина вільно розвивалась, відповідно до своїх здібностей, вибору, бажань.

Велику увагу дорослі приділяють формуванню народознавчих знань, ознайомлення дітей з народними ремеслами. Керамічний посуд, декоративне панно, вишиті рушники та картини, вироби з лози відкривають малятам світ народних промислів. Діти розігрують українські казки; вивчають звичаї, обряди; вчаться любити свій народ, свою Батьківщину.

Музичний керівник Байбуза Л. Д. під час проведення музичної діяльності виховує у  малят музичний смак, творчі та хореографічні здібності. Діти з нетерпінням чекають участі в тематичних святах, музичних розвагах, святкових ранках.

Старша медична сестра Каракоха Т. М. систематично слідкує за харчуванням та оздоровленням дошкільників, проводить аналіз стану захворюваності. Педагоги враховують ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму впродовж дня, загартовуючих заходів, рухливих ігор.

Педагоги тісно співпрацюють з сім’єю. Батьки приймають активну участь в організації свят, вечорів, розваг. Обговорюються питання харчування дітей, безпеки життєдіяльності. В усіх групах оформлені куточки для батьків, в яких висвітлюються інформаційні матеріали щодо питань виховання дошкільнят.

За ініціативи міської ради ДНЗ № 5 став учасником українсько-німецького проекту «Енергоефективна реновація ДНЗ».  В ході реалізації  цього проекту була проведена заміна вікон та здійснюється утеплення фасаду приміщення мінерально-ватним матеріалом, з’явився новий шатровий дах, цоколь. З початку опалювального сезону вводиться в експлуатацію новий ІТП. Заклад забезпечений гарячою водою, завдяки бойлеру, який працює від сонячної батареї.

«  Січень 2018  »